KSJPT Ry:lla tehokampanja – nyt panoksesi osakeantiin tuplataan

23.01.2017

jjk-osakeantibanneri-2112016

Keski-Suomen Jalkapalloilun tuki ry buustaa JJK Keski-Suomi Oy:n osakeantia tehokampanjalla!

KSJPT Ry on neuvotellut yhteistyökumppaninsa kanssa diilin, jossa antiin mukaanlähtijän panos tuplataan – eli kun lähdet nyt mukaan JJK:n omistajaksi 250 eurolla, Ry:n yhteistyökumppani lahjoittaa pottiin toiset 250 euroa! Tämä tarjous koskee viittäkymmentä (50) nopeinta mukaan lähtijää, minkä jälkeen tilannetta tarkastellaan uudelleen.

Voit osallistua antiin suoraan JJK:n sivuilta löytyvien ohjeiden mukaisesti täyttämällä merkintäsitoumuksen ja maksamalla merkintäsi. Tieto osakemerkinnästäsi kulkee JJK:lta eteenpäin ja yhteistyökumppani tuplaa osakepottisi nostaen sen näin 500 euroon. Osallistumisohje antiin löytyy täältä: http://www.jjk.fi/jjk-omistajat/

Linkki antiesitteeseen ja merkintäsitoumuslomakkeeseen löytyy täältä, osakeantiin liittyvät liitetiedot (taloustiedot) puolestaan täältä.

Myös KSJPT:n kautta pääset mukaan

Mikäli et halua lähteä osakkeenomistajaksi henkilökohtaisen osakkuuden edellyttämällä vähintään 250 eurolla, voit yhdistyksen jäsenenä edelleen osallistua KSJPT:n kautta pienemmälläkin summalla.

Yhdistyksen kautta antiin osallistuminen tapahtuu jäsenmaksuviestissä saamallasi viitenumerolla yhdistyksen pankkitilille FI63 5242 0420 0226 49.

Olemme tähän mennessä keränneet yhdistyksen pottiin jo lähes 1300 euroa, jolla kasvatamme yhdistyksen omistusosuutta JJK Keski-Suomi Oy:ssä. Kasvatamme tätä pottia edelleen ja sijoitamme summan lyhentämättömänä osakkeisiin.

Lisätietoja saat halutessasi KSJPT ry:n puheenjohtaja Pekka Nykäseltä (puh. 040 7320206, pekka(at)ksjpt.fi).

Myös kausikortin ostamalla voit tukea

Mikäli et kuitenkaan halua liittyä JJK-omistajien joukkoon ja osallistua osakeantiin, on kausikortin ostaminen myös erinomainen tapa tukea kotikaupungin seuraa Veikkausliiga-taipaleella!

Kauskorttivalikoiman löydät täältä.

KausikorttI2017_banneri_2001_final