Syyskokous nimesi seuran hallituksen seuraavalle kaudelle

12.12.2022

Marraskuussa kokoontunut JJK Jyväskylä ry:n sääntömääräinen syyskokous valitsi seuran hallituksen seuraavalla kaudelle. Kokous vahvisti myös budjetin sekä toimintasuunnitelman kaudelle 1.11.22-31.10.23.

Marraskuusta 2019 seuran puheenjohtajana toiminut Tom Nevanpää jatkaa tehtävässään. Hallituksen erovuoroisten jäsenten osalta hallituksessa jatkavat Janne Särkkä ja Janne Salmela. Uudeksi hallituksen jäseneksi nimettiin Jani Montonen. Erovuorossa ollut Tapani Korhonen jää pois seuran hallituksesta, mutta jatkaa joukkueenjohtajan tehtävässään myös tulevalla kaudella.

JJK Jyväskylä ry:n hallituksessa toimivat siis seuraavan kauden ajan Tom Nevanpää (pj) Janne Särkkä (vpj), Janne Salmela, Rauli Taipale, Ville Väyrynen, Risto Pitkänen ja Jani Montonen.

Yhdistyksen syyskokous vahvisti budjetin ja toimintasuunnitelman kaudelle 1.11.22-31.10.23. Lisäksi kokouksessa käsiteltiin muut sääntömääräiset kokousasiat.