JJK julkaisi kumppaneille suunnatun kyselyn

20.06.2024
Kuva: Aune Pihlaste

JJK on julkaissut kesäkuussa myös yhteistyökumppaneilleen suunnatun kyselyn. Pyyntö kyselyyn osallistumisesta on jaettu sähköpostitse yhteyshenkilöillemme. Aiemmin julkaistuun, kannattajille suunnattuun kyselyyn saimme reilut sata vastausta, joista jokainen on seuratyömme kehittämisen kannalta ensiarvoisen tärkeä.

Pyydämme yhteistyökumppaneitamme kannattajien tapaan käyttämään pienen hetken kallisarvoista aikaansa vastaamalla kyselyyn, josta saaduilla vastauksilla pystymme JJK:ssa tekemään parempia ratkaisuja ja kehittämään omaa toimintaamme meille kaikille tärkeiden asioiden edistämiseksi.

Kysely perustuu Palloliiton aloitteisiin jalkapalloon liittyvän vastuullisuuden ja kestävän kehityksen edistämiseksi, joissa myös JJK haluaa olla mukana tekemässä oman osuutensa. Voidaksemme tehdä oman osuutemme tämän prosessin eteen omassa seuratyössämme, olemme kevään aikana luoneet omille tärkeille sidosryhmillemme, kannattajille sekä yhteistyökumppaneille kyselylomakkeet nykytilanteen kartoittamiseksi. Tavoitteemme on vastausten avulla kehittää seuran toimintaa esille nousseiden asioiden osalta ja tehdä täten oma osuutemme paremman yhteisen tulevaisuuden hyväksi.

Kysely on tehty osana opintoja, yhteistyössä Jyväskylän sekä Prahan Kaarlen yliopiston kanssa.

JJK haluaa kiittää kaikkia niin kannattajille kuin yhteistyökumppaneille suunnattuihin kyselyihin vastanneita käyttämästään ajasta sekä panoksesta seuran paremman tulevaisuuden eteen!

Tiedustelut kyselyyn liittyen:

Tom Nevanpää, puheenjohtaja
JJK Jyväskylä ry
tom.nevanpaa@jjk.fi
050 586 0368