Uutiset / 2009 / JJK:n myyntipäälliköksi Jani-Petter Nousiainen 34 v

27.12.2009

JJK:n  organisaation  rakentaminen sai tänään torstaina erinomaista jatkoa. JJK:n myyntipuolen takuumieheksi liittyvä Nousiainen on ollut seuran markkinointiryhmässä mukana jo kaksi vuotta ja omaa vahvan markkinointi taustan.

”On todella hienoa koko seuran tulevaisuuden  kannalta kun saamme   JJK:n organisaatioon  luovan  kaverin ja samalla myös lisää ammattitaitoa  Aivoteollisen Toimiston markkinointiosaamisen kautta”, JJK Keski-Suomen toimitusjohtaja  Joni Vesalainen toteaa enemmän kuin tyytyväisenä.

Jani-Petter Nousiainen toimii yrittäjänä Aivoteollisessa Toimistossa ja aloittaa JJK:n myyntipäällikkönä. vuoden alusta.”Tosi makeeta  päästä kyytiin  vahvasti eteenpäin menevään dynaamiseen porukkaan  joka on aidosti asiakaslähtöinen” kommentoi  JJK:n uusi myyntipäällikkö Jani-Petter Nousiainen.

”Veikkausliiga kausi näytti että JJK on haluttu yhteistyökumppani ja yleisönsuosikki ja voin ylpeänä lähteä tarjoamaan yhteistyötä keskisuomalaisille yrityksille” jatkaa Nousiainen.

fcjjk.com