Uutiset / 2009 / Fox Card -kortit nyt jaossa piirin nuorille pelaajille

31.03.2009

JJK jatkaa tulevalla Veikkausliigakaudella tuttua ja monivuotista perinnettään kun seura jakaa kaikille Keski-Suomen piirin alle 18-vuotiaille lisenssipelaajille JJK:n FOX CARD -kortin.

Fox Card -kortti oikeuttaa pelaajan vapaaseen sisäänpääsyyn kaikkiin Harjun stadionilla kaudella 2009 pelattaviin Veikkausliigan ja Suomen Cupin otteluihin. Fox Card -kortit ovat nyt saatavilla piirin toimistolla mihin jokaisen seuran / joukkueen pyydetään toimittamaan oman joukkueensa pelaajien nimilistan jota vastaan joukkueen / seuran edustaja saa vastaavan määrän kortteja.

JJK tulee asettamaan huhtikuun alussa myyntiin aikuisten kausikortit (150 €) Äänekoskella, Jämsässä, Viitasaarella, Keuruulla ja Joutsassa. Ostamalla JJK:n Veikkausliigan kausikortin paikallisesta myyntipisteestä, tuet samalla paikallista juniorijalkapalloa.

Jyväskylässä JJK:n kausikortit ovat myynnissä Sportiassa, Grand Star Cafessa, Matsi Barissa ja Kioski Keskipisteellä.

fcjjk.com