Uutiset / 2008 / Kysy sinä – JJK vastaa

04.07.2008

Juttu Keskisuomalaisen JJK-teemasivuilta:

Vieläkö Jyväskylän jalkapalloylpeys uskoo tosissaan liiganousuun? Myydäänkö maalitykki Babatunde Wusu muualle, jos nousuhaaveet kariutuvat? Oliko Adyn hankinta virhe? Muun muassa näihin kysymyksiin saatetaan saada vastaus, kun Keskisuomalainen tarjoaa lukijoilleen mahdollisuuden päästä suoraan kontaktiin JJK-vaikuttajien kanssa.

Lähetä oheisella lomakkeella JJK-aiheisia kysymyksiä, jotka askarruttavat mieltäsi. Kysymykset voivat käsitellä mitä tahansa seuraan liittyvää asiaa. Lukijoiden kysymyksiä otetaan vastaan torstaihin 17.7. asti, minkä jälkeen ne toimitetaan JJK:lle. Seuran puolelta kysymyksiin vastaavat seurajohtaja Joni Vesalainen, valmentaja Ville Priha sekä joukkueen kapteeni Matti Lähitie.

Lukijoiden kysymykset ja seuran vastaukset julkaistaan viikolla 30 Keskisuomalaisen JJK-teemasivuilla.

Linkki JJK-teemasivuille:
http://www.ksml.fi/teemat/jjk/kysy-sin%C3%A4%2C-jjk-vastaa(155185).ece

fcjjk.com