Panu Sorjosesta JJK:n myyntipäällikkö

23.09.2010
Panu Sorjosesta JJK:n myyntipäällikkö

Panu Sorjonen, 28,  toimii JJK:n myyntipäällikön tehtävässä toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella 1.10. alkaen. Sorjonen työskentelee tällä hetkellä Jumboscreen IMS Oy:n Jyväskylän avainasiakaspäällikkönä. Hänellä on lopputyötä vaille valmis Bachelor of Business Administration -tutkinto Jyväskylän ammattikorkeakoulusta

Laajan kokemuksen myynti- ja markkinointityöstä omaava Sorjonen on uudesta tehtävästään innoissaan.

– JJK:n myyntipäällikön tehtäväkenttä on laaja ja työ erittäin haastava. Pääasiallinen toimenkuva muodostuu markkinoinnin ja suhdetoiminnan ympärille. Täynnä motivaatiota lähdetään mukaan, Sorjonen sanoo.

Uusi myyntipäällikkö tuntee seuran entuudestaan erittäin hyvin.

– Tulen tavallaan JJK-perheen sisältä, sillä olen pelannut seuran juniorijoukkueissa seuran perustamisesta lähtien aina A-junnuihin saakka. Junnuvuosien ensimmäinen valmentaja oli Prihan Ville ja myöhemmin Matti Lahtinen. Samassa joukkueessa pelattiin Sinisalon Jukan ja Tumannon Token kanssa.

JJK:n myyntipäällikön tehtävässä osa-aikaisesti toiminut Jan-Peter Nousiainen jatkaa seuran tapahtumamarkkinoinnissa yrittäjäpohjalta.

JJK