Muutoksia seuran hallituksessa – Tom Nevanpäästä JJK Jyväskylä ry:n uusi puheenjohtaja

28.11.2019

Torstaina 28.11.2019 kokoontunut JJK Jyväskylä ry:n ylimääräinen yhdistyksen kokous on nimennyt seuran hallituksen uudeksi puheenjohtajaksi Tom Nevanpään.

Jalkapalloympyröissä varsin tunnettu Tom Nevanpää on päättänyt palata seuratyöhön. Suomen Palloliiton Keski-Suomen piirin puheenjohtajan toimen lisäksi Nevanpää on mm. Suomen Palloliiton liittohallituksen jäsen. Uutena henkilönä seuran hallitukseen valittiin myös muuramelainen Ville Väyrynen.

Janne Särkkä, Timo Kuulasmaa sekä edellisessä yhdistyksen kokouksessa viime kesäkuussa uusina jäseninä seuran hallitukseen valitut Tommi Rakkolainen, Rauli Taipale, Tapani Korhonen sekä Janne Salmela jatkavat hallituksessa.

Seuran perustajajäseniin kuuluvat Lassi Hietanen ja Pekka Salomaa jäävät sen sijaan sivuun hallituksesta.