Uutiset / 2009 / JJK vuoden joukkue Keski-Suomessa

23.01.2009

Perjantaina vietetyssä Keski-Suomen Urheilujuhlassa Jyväshovissa palkittiin vuoden 2008 parhaita Keskisuomalaisia urheilijoita ja seuroja.

JJK vuoden joukkue

Keski-Suomen liikunta palkitsi vuoden 2008 joukkueena Veikkausliigaan nousseen JJK:n. Seuran puolesta palkintoa olivat vastaanottamassa toimitusjohtaja Joni Vesalainen ja pitkän päivätyön seuran hallituksessa tehneet  Pekka Salomaa (vpj) ja Timo Kuulasmaa (siht.)

Myös Palloliitto palkitsi JJK:n

Myös lajiliitot palkitsivat seuroja ja urheilijoita tilaisuudessa urheilutekopalkinnoilla. Suomen Palloliiton Keski-Suomen piirin puheenjohtaja Jarmo Kivikunnas luovutti vuoden 2008 urheilutekopalkinnon JJK:lle.

Lisää palkinnoista:
http://www.ksml.fi/uutiset/urheilu/merja-rantanen-keski-suomen-paras-urheilija/341661

fcjjk.com